Čakra Jóga a Marma Jako Autoterapie, jógový retreat

Čakra Jóga a Marma Jako Autoterapie, jógový retreat13 Jul 17:00 - 15 Jul 12:00 - Cesky Krumlov
Kouzelné Bylinky

Route

Na tomto retreatu se jóga představí jako možnost holistického přístupu k našemu životu, v obrysech jejích terapeutických účinků na naše fyzické, emoční, mentální i duchovní tělo. Jednotlivé díly retreatu představí téma dětských pocitů viny, vyhaslého ohně, zadržených emocí a přehlcené hlavy a to seminární formou, skrze ásanovou sestavu první pomoci i prevenci předcházení problémů s těmito tématy spojenými. Specialitou retreatu bude náhled do indické nauky marma terapie a představení citlivých bodů našeho těla, které pomáhají s léčbou příznaků, jež můžeme skrze stínová témata somatizovat. Retreat je vhodný pro všechny, kteří se chtějí blíže seznámit se slabými místy svého těla a mentálních konceptů a naučit se jim předcházet nebo je léčit jinak než západní medicínou.

Na víkendovém retreatu Čakra jóga a marma jako autoterapie v objetí krásného, pověstmi opředeného města Český Krumlov se potkáme s jógou a marmou jako tématem vnitřní jednoty. Budeme hovořit o spojení emočních a duševních disbalancí s konkrétními projevy na rovině těla a zažívat v rámci praxe kreativní přístup k jejich předcházení a opětovnému nastolení rovnováhy. V rámci naší sadhány využijeme učení ásan (fyzických pozic), krijí (očistných technik), pránájamy (dechových cvičení), muder (gest těla či rukou), manter (nástrojů mysli) a meditace, tak abychom pocítili nebo se přiblížili naší vlastní vnitřní jednotě. Každou lekci završíme předáním základů nauky o konkrétních citlivých bodech na těle - marmách a jejich využití v rámci autoterapie při zmíněných obtížích a nerovnováze.Lektorka se zaměřuje zejména na praxi tantrické hatha jógy, dynamických meditací, rovnováhu mezi jangovým (mužským) a jinovým (ženským) aspektem praxe a na energetický potenciál jednotlivých technik. Retreat je vhodný pro mírně a středně pokročilé adepty jógy (v případě nejasnosti se prosím obraťte na lektorku emailem).

Jógová praxe se bude odehrávat v krásném prostoru zahradního domku “Kouzelné bylinky“ s výhledem na historické centrum Českého Krumlova. V zahradě kolem bude možné pobývat, meditovat, odpočívat, malovat nebo si číst, a také si vařit si čaje z místních bylin. Je zde též malá přírodní apothéka.
Program zahrnuje 4 dvouhodinové lekce seminární formou (teorie, praxe ásan, krijí, pránájamy, muder, manter, meditace) + krátký tištěný souhrn k teoretické části každé lekce.

Program:
pátek 17:00-19:00: Dětské pocity viny - disbalance 2. čakry - hyperlordóza, bolesti beder a ženské potíže

Téma viny a poruch na rovině energie svádhištány a jejich vliv na zdraví pánevní oblasti, jógová první pomoc, prevence a marma.

sobota 10:00-12:00: Vyhaslý oheň - oslabená 3. čakra - poruchy trávení, slabý střed těla a povolené břicho

Oslabený vnitřní oheň a neprojevená energie manipúry a jejich vliv na pevnost středu těla, trávicí systém a břišní svaly, jógová první pomoc, prevence a marma.

sobota: 16:00-18:00: Zadržené emoce - neprojevená 4. čakra - ztuhlá ramena a šíje, kulatá záda a skolióza

Téma nevyjádřených emocí, schované anaháty a jejich vliv na zdraví hrudní páteře a ramenních kloubů, jógová první pomoc, prevence a marma.

neděle 9:00 – 11:00: Přehlcená hlava - ucpaná 6. čakra - bolesti hlavy a migrény, blokace krční páteře, tenze v čelistech

Mnoho nezpracovaných myšlenek, přeplněná adžna a jejich vliv na komfort krční páteře, mozku a hlavy, jógová první pomoc, prevence a marma.

KDY: 13.-15.7. (1.6-3.6.2018 jsou již všechna místa obsazená)
VÍKEND VEDE: Iamme (Andrea Čermák Knotková)
CENA: 2 400 Kč (zahrnuje pouze jógový program, ubytování a stravu si každý obstarává na vlastní pěst)
REZERVACE: emailem na: iamme.candlewick@gmail.com + zaslání platby na číslo účtu: 51-1098330247/0100 (do poznámky “příjmení_krumlov”)
Při zrušení rezervace do 15.5. 2018 vracíme 50 % částky, posléze je platba nevratná. Převod uhrazené zálohy na jiného účastníka je možný po vzájemné dohodě.


Past Events

Jóga v Českém Krumlově

25 May 18:00 - 27 May 11:00 25 May 18:00 - 27 May 11:00 - Cesky Krumlov Cesky Krumlov
Kouzelné Bylinky Kouzelné Bylinky
Český Krumlov mám moc ráda. Vlastně miluju všechny česká města, která v sobě mají historickou krásu, tajemství, inspiraci a nekonečné malebné zákoutí. Jóga v tomto renezančním...   More info

Soustředění v Krumlově: atha (čakra) jóga ánušásanam

27 Jul 17:00 - 29 Jul 13:00 27 Jul 17:00 - 29 Jul 13:00 - Cesky Krumlov Cesky Krumlov
Kouzelné Bylinky Kouzelné Bylinky
Přijměte pozvání na intenzivní sebepoznávací a sebezkušenostní víkend v zahradním domku Kouzelné bylinky v Českém Krumlově. Čeká nás celkem osm a půl až devět hodin praxe, v...   More info


© 2018 Siguez