Intenzívny kurz hry na biciu súpravu 3

Intenzívny kurz hry na biciu súpravu 325 May 14:00 - 27 May 17:00 - Chomutov
Hotel Sudety

Route

Několik lidí se na poslední chomutovský kurz Dušana Černáka nedostalo. Tak tu máme nový termín a taky hodně čerstvé recenze. Třeba tu od Karla Straky z duben v pešti: "Nevěřil jsem, ale Dušan předal svých dvacet let zkušeností v průběhu třech dnů. Z takové pestré škály metod, konkrétních rad, neotřelých fíglů vždy prakticky znázorněných si vybere každý. Je jen na nás účastnících, jak s tím (nejen v našem volném čase) za soupravou naložíme."

Ale teď podrobné info o kurzu a Dušanovi:
CO JE TO INTENZÍVNY KURZ?
„Intenzívny kurz hry na biciu súpravu“ je třídenní série workshopů sestavených do pěti tematických celků. Zaměřuje se na hloubkový rozbor všech důležitých aspektů hry na bicí. Kurz je vhodný pro bubeníky bez ohledu na preferovaný hudební styl nebo úroveň hráčských dovedností. Dušan při kurzu představí kreativní přístupy, které budete moci ihned vyzkoušet. Samozřejmostí je individuální přístup ke každému účastníkovi kurzu. Z nabitých vědomostí a tvůrčích dovedností osvojených při kurzu budete ještě dlouho čerpat inspiraci při zdokonalování svého herního projevu.TEMATICKÉ OKRUHY
1. Než začneme hrať
Kvalitní rozestavení a naladění soupravy je prvním, hodně důležitým a často podceňovaným předpokladem dobrého výkonu. Prozkoumáme to v širších souvislostech.

2. Technika hry a jej nácvik
Technika hry je prostředek k vyjádření našich muzikálních představ. Komplexní pohled na techniku rukou, nohou, akcenty, na dynamiku, koordinaci, základní prvky a pohyb po soupravě a mnoho dalšího. Kreativní koncepty nácviku techniky hry, které změní a obohatí vaší denní rutinu.

3. Svet rytmov
Držení rytmu a podpora kapely je naší nejdůležitější úlohou. Znalost širokého spektra beglajtů a schopnost tvůrčím způsobem přistoupit k jejich tvorbě z vás učiní všestranné a vyhledávané hráče.

4. Breaky a ich kreatívna výstavba
Hrajete pořád stejné breaky? Máte pocit, že nemáte dostatečnou technickou výbavu na hraní zajímavých breaků? Omyl. Všechno je v hlavě. Ukážeme si, jak může změna v myšlení otevřít vaší kreativitu, což využijete nejen při breacích. Čeká vás prezentace originální metody výstavby breaků a krátkých frází založená na 18 jednoduchých postupech.

5. Sólovanie
Sólování nemusí být exhibice, ale hudební doplněk skladby a koření jakéhokoliv koncertu. Nácvikem sólování rozvíjíme naší muzikalitu a posouváme hranice svých možností.

DUŠAN ČERNÁK je jeden z nejvýraznějších bubeníků současné česko-slovenské scény. Je také pedagogem oboru bicích na Mezinárodní konzervatoři Praha.
Je známý svým nezaměnitelným herním projevem a kreativitou. Byl nebo stále je členem těchto formací: Tryptych, Cirilic, Martha Gallaraga & Timbasa, Eduardo Borsuci in Optima Forma, Quattro Formaggi, Limbo, Rene Trossman Blues Band, CCTV Allstars, Wunderbar Band, Hugo Čáves Orchestra, Yo Soy Indigo, Jaroslav Šimíček Quartet, Jan Steinsdorfer Trio a mnoho dalších.

Dušan spolupracoval, ať už jednorázově či opakovaně, s významnými zahraničními hudebníky jako jsou Tony Lakatosh, Oran Etkin, Sabir Mateen, Vitor Campos, Martha Gallaraga, Gilad Atzmon, Joel Frahm či Mark Aanderud.

Je firemní hráč značek Istanbul Mehmet, GD Custom Drums, Balbex drumsticks a Kytary.cz.

Cena: 3 300 Kč za 3 dny.
Hotel Sudety nabízí účastníkům kurzu 10% slevu na ubytování.© 2018 Siguez