Jordánsko – speciální poznávací zájezd po přírodních krásách

Jordánsko – speciální poznávací zájezd po přírodních krásách13 Nov 00:00 - 21 Nov 00:00 - Plzen
Cestovní agentura Andrea a Karel Hrdličkovi

Route
More info

7 pobytových dnů – speciální tématicko-poznávací okruh, návštěva dostupných starodávných a biblických míst např. , přírodní rezervace DANA, Šobak, Karak, hora Nebo + možnost koupání v Mrtvém moři, termální lázně Ma‘in, návštěva úžasného skalního komplexu Petra v Jordánsku + jízda jeepy po pouštní pláni Wadi Ram + ubytování v beduínském kempu.

PROGRAM ZÁJEZDU:

13. 11. úterý - sraz na Letišti Václava Havla v 16:00 hod., vlastní odlet do Akaby v 19:15 hod. s mezipřistáním v Istanbulu. Přílet do Akaby o den později ve 02:50, přesun autobusem do Wadi Rum, ubytování v beduínském kempu uprostřed pouště.

14. 11. středa – snídaně - 3 hodinový výlet na jeepech po překrásném přírodním údolí po stopách Lawrence z Arábie (hidžáská železnice, skalní formace Sedm sloupů moudrosti, Nabatejský chrám, Lawrencův pramen, pravěké rytiny ve skalách, skalní mosty a kaňony, nádherné písečné duny), pozorování jedinečného západu slunce. Návrat do kempu, večere. Večer posezení u ohně s beduínským čajem a šíšou, nocleh.Možnost fakultativního zajištění adrenalinových sportů jako je seskok padákem, let balónem, sandbording na písečných dunách. Pro zajištění těchto aktivit je nutné se ohlásit před zahájením zájezdu.

15. 11. čtvrtek – snídaně – přejezd do skalního komplexu Petry, které bylo vytesáno do skal pohoří Šara dávnými Nabatejci. Prohlídka archeologického areálu považovaného za jeden ze se sedmi divů světa chráněného UNESCO a po hlavní turistické trase (Pokladnice,Sík, Královská hrobka, Římské divadlo, Klášter, Kolonádní ulice, Nabatejský chrám). Za poplatek je možnost projížďky na velbloudech, koních nebo oslících popř. povozem. Ubytování na hotelu v Petře, večeře, nocleh.

16. 11. pátek - snídaně - návštěva Malé Petry, která je turisty ještě ne zcela objevená a ve které můžete obdivovat původní drsnou krásu zdejší přírody a která sloužila jako hospodářské zázemí a zastávka velbloudích karavan. Budete mít možnost obdivovat nádherný výhled na Wadi Araba stejně jako stavby vytesané do skal. Odtud pěší výlet Malou Petrou zakončený v Petře. Oběd formou balíčků. Návrat na hotel, večeře, nocleh.

17. 11. sobota - snídaně - návštěva Mojžíšova pramene ve Wadi Musa. Karak – prohlídka významného křižáckého hradu postaveného ve 12 století. Přesun do přírodních lázní Ma’in – termálních pramenů oblíbených turisty i místními obyvateli. Tento resort se nachází ve výšce - 264 m.n.m. Prameny jsou ohřívány podzemní lávou a některé dosahují teploty až 60 °C. Přejezd do Madaby, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

18. 11. neděle - snídaně - Madaba návštěva kostela sv. Jiří s unikátní mozaikou zobrazující Svatou zemi a Jeruzalém. Hora Nebo - místo, ze kterého spatřil Mojžíš před svou smrtí poprvé Svatou zemi. Mrtvé moře - koupání a čas na relaxaci v příjemném resortu, oběd v restauraci formou švédských stolů. Přesun do přírodní rezervace Dana, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.

19. 11. pondělí – snídaně - poté trek v překrásné přírodní rezervaci Dana, která svými 320 km2 patří mezi nejrozsáhlejší v Jordánsku. Tato přírodní rezervace je proslulá výskytem řady ohrožených rostlin a živočichů, kteří žijí jak v Asii, tak v Evropě a Africe. Krásný výhled na Wadi Dana z výšky 1500 m n. m., které bylo osídleno již 4000 let př.n.l. a neuniklo zájmu nejen paleolitických kultur, Egypťanů, Nabatejců, ale i Římanů, kteří tuto oblast obývali kvůli úrodné půdě, zdrojům vody a její strategické poloze. Křižácký hrad Šobak (Mons Realis), zbudovaný Baldwinem I. Jeruzalémským k získání kontroly nad karavanami a poutěmi ze Sýrie na Arabský poloostrov. Poté přesun do kempu ve Wadi Rum, večeře, nocleh.

20. 11. úterý – snídaně - přesun do Akaby, relaxace v příjemném hotelovém resortu s možností odpočinku, koupání, občerstvením, nákup suvenýrů, odlet v nočních hodinách. Návrat ve středu v 9:00 hodin ráno.

Více info o zájezdu: www.cahrdlicka.cz/katalog-zajezdu/jordansko-%E2%80%93-specialni-poznavaci-zajezd-po-prirodnich-krasach--216© 2019 Siguez