Kurz krajinomalby - třídenní plenér Zvánovice

Kurz krajinomalby - třídenní plenér Zvánovice13 Jul 13:00 - 20:00 - Prague
Malba a kresba, s.r.o.

Route
More info

Kurz krajinomalby - třídenní plenér Zvánovice 13.7. - 15.7.2018

www.malbaakresba.cz/kurzy-krajinomalby/5629-kurz-krajinomalby-tridenni-plener-zvanovice-13-7-15-7-2018

Zveme Vás na třídenní kurz krajinomalby v přírodě. Kurz je zaměřen na malování krajiny venku, přímo na čerstvém vzduchu! Budeme ubytováni v srdci Ladova kraje v Legner Hotelu Zvánovice. Červencový plenér povede lektor MgA. Dominik Běhal. Bude se Vám po celou dobu pilně věnovat a konzultovat s Vámi Vaši práci i organizační otázky.
Kurz krajinomalby je určen zejména pro začátečníky, ale zůčastnit se mohou i pokročilejší malíři. Věříme, že se každý něčemu Naučí. Těšíme se na Vás!Slovo plenér pochází z francouzštiny, ze slovního spojení en plein air. V překladu to znamená pod širým nebem. Na rozdíl od starší krajinomalby, kdy umělec maloval obraz v ateliéru, začali malíři v 19. století malovat v přírodě. Chtěli tak zachytit přímý dojem krajiny, impresi okamžiku! Malování v plenéru se stalo velmi populárním a platí to i dnes.

Náš kurz bude zaměřen na krajinomalbu v přírodě. Každý den se budeme společně vydávat do krajiny, vyhledávat náměty, skicovat, malovat, kreslit, střídat techniky. Zkrátka budeme si maximálně užívat malování na čerstvém vzduchu - en plein air!

Budeme ubytováni v Legner Hotelu Zvánovice. Nachází se 25 km od Prahy, v nádherné krajině uprostřed lesů s tak svěžím vzduchem, že se Vám nebude chtít odjíždět. Příjemně zařízené pokoje, originální restaurace s vynikající kuchyní, kamenné letní terasy, vyhlídka do okolní přírody, to vše Vám zaručuje pohodlné a příjemné zázemí během celého kurzu.


Program plenéru:

Pátek 13.7.2018
Sraz všech účastníků je mezi 13:00 - 14:00 v Legner Hotelu Zvánovice.
Adresa: Zvánovice 154, Ondřejov 251 65, Tel.: +420 323 649 679.

Ubytujeme se a pohovoříme o organizačních otázkách. Dopravu si zařizují účastníci kurzu sami. Pokud byste neměli možnost přijet vlastním autem, dejte nám vědět. Pomůžeme Vám najít někoho, komu zbývají v autě volná místa a vzal by Vás s sebou. Do Zvánovic také jezdí z Prahy linkový autobus a pak už je to jen pár minut pěšky do hotelu.

Ve 14:00 oficiálně začíná výuka. Vydáme se společně na procházku po okolní krajině. Budeme objevovat zajímavá místa. Necháme krajinu promluvit. Cestou si budeme povídat o různém přístupu k malování každého z nás. Jsme lovci na stopě harmonického záběru. Povíme si o tom, jak důležité je dívání se. Řekneme si ve zkratce o kompozici, světle v obraze a vyjádření prostoru. Podle zájmu skicujeme.

Večer je v plánu přednáška s promítáním na téma "Krajinomalba". Pro inspiraci si promítneme díla slavných i méně slavných autorů napříč historií krajinomalby. Ukážeme si, jak řešili konkrétní krajinářské problémy. Pohovoříme o odlišných postupech v případě různých technik malby. K tomuto tématu se samozřejmě může rozvinout zajímavá debata.

Sobota 14.7.2018
Ráno vyrážíme do přírody. Většina už ví, kam nejspíš zamíří. Úplní začátečníci či další zájemci mohou jít malovat spolu s lektorem. Ostatní se volně rozptýlí po krajině. Během dne Vás bude lektor obcházet a konzultovat s Vámi Vaši práci.

Večer si uspořádáme společnou konzultaci všech prací. Jak vidí Vaše obrazy ostatní? Co podnětného shledáváme na dílech kolegů? Jak nám vyhovovalo téma? Bylo zajímavější pracovat o samotě a nechat na sebe působit okolní prostředí nebo je lepší mít na blízku lektora a průběžně si nechávat zodpovídat otázky k práci? Ze závěru naší diskuze sestavíme program dalšího dne.

Neděle 15.7.2018
V neděli pracujeme podle předchozí domluvy. V 17:00 se sejdeme k závěrečné konzultaci. Podle individuálních potřeb pokračujeme v práci nebo se loučíme. Náš pobyt oficiálně končí v neděli v 18:00.

Atelier

V hotelu máme k dispozici prostorný salón / ateliér, kde můžete po celý den tvořit když se Vám zrovna nechce ven nebo v případě špatného počasí.
Po celý den také můžete využít hotelovou restauraci. Vaří opravdu výborně!

Lektor

Kurz krajinomalby povede oblíbený lektor MgA. Dominik Běhal. Bude se Vám po celou dobu věnovat a konzultovat s Vámi Vaši práci i organizační otázky.

Co s sebou?

Pomůcky pro krajinomalbu si vezměte každý podle svého gusta. Lektor kurzu bude mít s sebou erární zásobu základních barev a štěců.
Vhodnost pomůcek s námi neváhejte kdykoli skonzultovat.

Doporučené pomůcky:

Plenérový rozkládací stojan, případně židličku. (2 stojany a židličku máme k zapůjčení v atelieru na Praze 1, zájemci ať se prosím předem nahlásí).
Tužky, uhly, olejové, akvarelové či akrylové barvy, pastely, pastelky. Jak se Vám líbí.
Vhodné štětce, palety, špachtle, ředidla, nádobky atd.
Plátna, papíry, skicáky, případně vhodné podlakdy pro olejomalbu.

Cena

Cena kurzu je 3.500.- Kč.
Tato cena zahrnuje kvalitní ubytování 2 noci, polopenzi - páteční večeři až nedělní snídani, výuku, konzultace s lektorem po celou dobu trvání kurzu, večerní přednášky.

Příplatek za jednolůžkový pokoj je 700,-/den. (1.400.- Kč za celý pobyt).
Příplatek za ubytováni v lesním apartmánu je 200,-/den. (400.- Kč za celý pobyt).
Pokud se rozhodnete pro některý příplatek, připočítejte ho prosím k ceně kurzu a pošlete nám částku najednou. Do zprávy pro příjemce napište prosím čeho se příplatek týká.

Jak se na kurz přihlásit?

Přihlašujte se prosím vyplněním formuláře Závazná přihláška na kurz školy Malba a kresba s.r.o. Je to pro nás nejpraktičtější cesta. Formulář najdete dole pod tímto článkem (pod fotogalerií).
Přihlašovat se můžete také emailem info@malbaakresba.cz
Po potvrzení Vaší přihlášky nám zašlete kurzovné na účet 2108693581/2700.
Jako variabilní symbol platby uveďte v. s. kurzu: 13072018
Do zprávy pro příjemce napište celé jméno účastníka kurzu.
Doklad o platbě Vám zašleme na Váš email.

Jsou ještě volná místa?

Pokud není pod tímto článkem červeně napsáno, že kurz je naplněn, volná místa máme.

Dárkový poukaz!

Kurz můžete věnovat i formou dárkového poukazu! Více informací zde.

Těšíme se na Vás!

Z důvodu velkého zájmu o tento kurz, prosíme zájemce o včasné podání přihlášky a uhrazení kurzovného.

Děkujeme Vám.

Zde si prohlédněte fotografie z našich loňských kurzů krajinomalby ve Zvánovicích. Nechte se inspirovat :)


Past Events

Lettering - kurz kaligrafie

23 Apr 17:30 - 20:30 23 Apr 17:30 - 20:30 - Prague Prague
Malba a kresba, s.r.o. Malba a kresba, s.r.o.
Lettering kurz kaligrafie https:/www.malbaakresba.cz/kurzy-malovani-praha-1/7265-lettering-kurz-kaligrafie Lettering nebo-li technika kresby zaměřená na krasopis a kaligrafii...   More info


© 2018 Siguez